esmaspäev, 27. veebruar 2017
Põnev koolipäev
Täna külastas meid Tagasi kooli projekti raames Eesti Kaitseväe ohvitser Mart Mikkelsaar, kes rääkis Eesti riigikaitsest ja kõigest sellega seonduvast. Põnev oli see, et lapsed said ise küsida neid asju, mis tõeliselt huvitas.
Külastuskäik toimus kehalise kasvatuse tunni ajal, poisid olid muidugi kurvad, et ei saanud kehalisse minna, sest see on üks nende lemmiktundidest.
Aga, kus häda kõige suurem, seal lahendus kõige kiirem...
Matemaatika tund algas täna lumesõjaga, õpetaja kirjutas lastele paberile tehted, 100 piires liitmine ja lahutamine üleminekuga.
Jagasime klassi pooleks, pooled tehted sai üks tiim ja pooled teine, õpilaste ülesanne oli paberilehekestest teha lumepallid ning need vastasmeeskonna poolele visata teatud aja jooksul.
Kui aeg oli läbi, korjati kõik lumepallid kokku, harjutati lahti ning istuti grupiga kokku ja kirjutati oma tehted korrektselt vihikusse ja arvutati ära.
Sellisel viisil ülesannete lahendamine pakkus põnevust, aktiivsust, rõõmu, võimalust arvutada, korrektselt vihikusse ülesannet vormistada ja grupiga koostööd teha.
kolmapäev, 22. veebruar 2017
Rikkuse ja uhkuse mõõdupuu- kuhiksõlg
Sõlg on juba ajast aega ühest küljest kaunistanud Eesti naisi ja mehi, kuid teisest küljest olnud ka praktiline, sest sõle abil on võimalik särgikaelus eest kinnitada.
Pidulikel puhkudel kaunistati end uhke kuhiksõlega, mille suurus oli rikkuse ja uhkuse mõõdupuuks. Mida suurem, seda rikkam inimene. Tööõpetuse tunnis proovisid õpilasedki valmistada uhkeid sõlgi.
Fotode autor: Eva Tammemägi
Loomade talvine elu
Reedel 17. veebruaril ootas ees matk "Looduse talvine elu" Elistvere kandis asuval RMK Tammeluha matkarajal. Hoolimata sellest, et Kongutas sadas sama päeva hommikul tohutult suuri ja tihedaid lumehelbeid ei olnud metsa all talvest väga enam jälgi.
Matk algab
Teekond mööda laudteed üle luhaniidu
Avastades laanepüü jälgi
Koprad tegutsevad...
...ja võtavadki puu maha
Saarma urg
Emamänd, umbes 250-300 aastat vana, ümbermõõt 3,5 last
Fotode autor: Meeli Treier
pühapäev, 5. veebruar 2017
Räätsamatk Valgesoo rabasse
Reedel 3. veebruaril võtsime ette peaaegu kõigi õpilaste jaoks päris esimese rabamatka. Jõudsime Kiidjärve lähedal asuvasse Valgesoo raba servale ajavaruga ja saime maha pidada pisikese näksipausi.
Sisustasime ootamise aega "jälgede jätmisega"- looduslikust materjalist nime kirjutamisega.Ja siis saabus meie retkejuht Epp koos räätsadega.
Raba loodus oli vaikne, ilm oli super ja seltskond tore.
Jõhvikad lumel oli imeline vaatepilt.
Retkejuht ütles, et iga päev peaks sööma viis jõhvikat, et talvel terve püsida, usun, et mõni agaram-maiam poiss sai täis kuu normi või rohkemgi ;)
Avastasime rabas ka National Geographicu akna, mis tähistab Lõuna-Eesti kultuurimarsruuti.
Tänapäevased räätsad nägid lähedalt välja sellised, mõned lapsed olid varsemalt piltidelt näinud päris vitstest punutud räätsasid.
Peale matka pidasime piknikku ja jõime retkejuhi keedetud imemaitsvat teed.
Suur tänu meie kooli kokkadele, kes moonakotte aitasid täita.
Tellimine:
Postitused (Atom)
-
Möödunud nädalal kirjutasime esimest korda etteütlust, milles oli kolm lauset. Õppisime pealkirja vormistamist, kuupäeva kirjutamist ja kan...
-
Armas tulevane neljandik! Annan sulle suveks mõned lugemissoovitused. Vali nende seast lugemiseks igas kuus vähemalt üks raamat. Kirjuta raa...