Teatrikuu ja munadepüha
Märts on teinud juba ammu minekut, aprill oma sooja ja linnulauluga tervitab meid kõiki. Lapsed meenutasid, mida põnevat sai tehtud märtsikuus.
27. märts oli rahvusvaheline teatripäev
Juhtus nii, et teatripäeval vahetasid kaks õpetajat oma kohad. Peedu kooli õpetaja Anneli tuli meile rääkima elektrist ja õpetaja Kristiina läks sellel ajal Peedule Lendteatrist laenatud nukkudega, et lastega mõnd toredat lavastust välja mõelda. Ka meie kolmandikud said nukulavastustest osa. 3. aprillil, koolis toimunud naljapäeval, mängisime oma etendust koolis hommikuringis.
TAALI: Teisipäeval tegime klassis nukuteatrit. Selles nukunäidendis, kus mina osalesin olid tegelasteks Anja, Mihkel, sõbranna, sõbranna ema ja kõrtsirahvas.
VALLO: Me tegime nukuteatrit. Minu nuku nimi oli Jüri.
MERIBEL: Eelmisel teisipäeval tegime nukuteatrit. Mulle meeldis see kui me pidime ise näidendile lõpu mõtlema.
KEVO: Me tegime ka teatrit. Mina olin Anja sõbranna. See oli nukuteater.
ROBI: Me tegime nukuteatrit. Me saime need nukud Lendteatrist.
ANNE SUI: Mina käisin muinasjutuvestja konkursil. Seal ma jutustasin "Inetut pardipoega". See tuli väga hästi välja. Teises voorus pidi video järgi jutustama. See tuli mul ka hästi välja. Kohta ma ei saanud, aga uusi sõpru sain ma palju.
JA SIIS HAKKASID LAPSED ELEKTRIT ÕPPIMA.
JESSICA: Mu nädal oli tore. Peedu kooli õpetaja tuli meile külla. Ta näitas asju, mida ma ei tundnud. Me saime lõigata paberist ringid ja pärast saime vildikad. Siis pidime nii tegema, et keegi pidi hoidma nuppu ja hakkas tööle, siis pidime paberile vildikad suruma. Selle nimi oli vooluring.
ROBI: Minu eelmine nädal oli väga põnev. Meil käis külas elektri õpetaja. Ta rääkis vooluringist, see oli põnev.
AGNES: Teisipäeval käis meil koolis Peedu kooli õpetaja. Ma sain teada, et elekter on meie sees. Me tegime elektri aparaati, et elekter töötaks.
OLIVER: Meil käis eelmisel nädalal külas Peedu kooli õpetaja. Ta rääkis elektrist ja vooluringist. Ma sain teada, et inimene juhib elektrit.
ANNE SUI: Teisipäeval käis külas Peedu kooli õpetaja, ta rääkis meile elektrist. Ma sain teada, kust käib elekter läbi ja kust ei käi.
TAALI: Minu nädal algas nii, et meil käis Peedu kooli üks õpetaja, kes rääkis meile elektrist. Ma sain teada, et patareil on kaks poolt ehk negatiivne pool ja positiivne pool. Ja me saime teada, kuidas vooluring töötab.
INDREK: Peedu kooli õpetaja rääkis meile elektrist ja vooluringist. Mulle meeldis vooluringi meisterdada. Ma sain teada, et inimene juhib elektrit. Mulle meeldis elektriteema väga.
INDREK: Peedu kooli õpetaja rääkis meile elektrist ja vooluringist. Mulle meeldis vooluringi meisterdada. Ma sain teada, et inimene juhib elektrit. Mulle meeldis elektriteema väga.
Vooluring
Sellel pildil püütakse tõestada, et lapsed juhivad elektrit. Siiski Anne Sui ei juhtinud. Kui teda ringist eemaldati, hakkas masin ilusasti tööle. See eest tegi Anne Sui vooluteemadest ilusaid fotosid, mida näete siingi. Aitäh selle eest!
Õpetaja Pille kutsus meie kooli Aktuaalse Kaamera, et rääkida meie kooli projektist - "Sada külalisõpetajat Konguta kooli". Julgelt võtsid kaamera ees sõna ka meie klassi lapsed Taali ja Kevo.
MARTA-MIIA: Neljapäeval kell 12.00 hakkasid meil töötoad. Üks oli muusika teemal ja teine optika.
TAALI: Mina sain olla töötoas nimega "Optika". Seal töötoas sain ma teada, et kui vaatad kahest luubist, siis on kõik tagurpidi.
VALLO: Me käisime töötoas optika. Uurisime ajalehti. Luubikasti abil nägime tagurpidi loodust.
MERIBEL: Mulle meeldis optika toas see, et me ehitasime pappkastist ja luubist kaamera.
KEVO: Projektipäeval olin ma muusikatoas. Seal õppisin hertse.
INDREK: Ma sain teada, et inimene kuuleb kõige rohkem 20 hertsi.
JESSICA: Optika töötoas näitas, et ei pea ostma kaamerat, vaid saab ise teha kastist. Pärast näitas luupi. Me vaatasime, et kui paneme kaks luupi kokku, läks kõik tagurpidi.
Optikahuvilised
Mõned meie kooli lapsed meisterdasid Enicsi juppidest vahvaid kevadroboteid.
|
INDREK: Minu munadepühad möödusid vahvalt. Hommikul tõusin üles ja läksin mune otsima. Ma leidsin enda pühademunad kuuse alt. Mulle maitsesid need väga.
KEVO: Munadepüha ajal olin pool päeva vanaema juures ja pool kodus. Me värvisime mune.
ROBI: Neljapäeval rääkis õpetaja Kristusest. See oli väga põnev.
VALLO: Ka koolis koksisime mune.
MARTA-MIIA: Reede oli vaba, sest oli suur reede. Laupäeval käisin ratsatrennis. Pühapäeval oli munadepüha. Meie värvisime mune. Enne munade värvimist otsisime üllatusmune. Kokku leidsime 22 muna. Me tegime need õega pooleks. Kui me munad ära värvisime, siis läksime naabritele külla. Meie pere nädalavahetus möödus hoogsalt!
OLIVER: Meil läksid munadepühad päris hästi. Ma sain mune peita ja otsida. Värvisime ise veel ka mune. Ma tegin ise ja mulle tehti aprillinalju. Näiteks nii: ma võtsin Orio küpsiselt noaga kreemi vahelt ära ja panin selle asemele hambapastat. Õde küsis, miks küpsisel on imelik maitse ja ta hakkas karjuma.
AGNES: Neljapäeval rääkis õpetaja Jeesusest. Ma sain teada, et Jeesus võttis kõik patud enda kanda. Ta pidi sellepärast surema. Teda löödi risti ja ta jooksis verest tühjaks. Õpetaja rääkis, et ta läheb kolmandal päeval taevasse. Ja ta tegigi seda.
TAALI: Kodus värvisime mune, emme peitis šokolaadimune ja keedumune. Pärast pidime koos sugulastega mune otsima. Pühapäeval ma käisin sünnipäeval. Seal sai batuudil hüpata ja dšunglis ronida.
MERIBEL: Ühel päeval olid ka ülestõusmispühad. Mulle meeldis kuulata Jeesuse lugu. Seepärast, et ma sain teada väikseseid detaile. Kodus ma aga kleepisin kleepse munadele.