kolmapäev, 28. september 2016

Aiasaaduste kaalumine ja mõõtmine

Eelmise nädala reede loodusõpetuse tunniks võtsid õpilased kaasa kodus leiduvaid aiasaadusi, mõõdulindi ja kellel võimalik ka köögikaalu. Klassis oli kolme erinevat sorti kaalusid, mille pealt näidu lugemine oli mõnikord päris keeruline.
Alustasime tundi aiasaaduste nimetuste ütlemisega, uurisime neid lähemalt arvates nende kaalu ja pikkust. Püüdsime ka arvata, et millised peavad olema soodsad taime kasvamise tingimused.
Tüdrukud alustasid kaalumist Taali toodud hiigelporgandist, natukene oli ainult raske kaalult välja lugeda, et kui palju see porgand, siis täpselt kaalub.

Vallo toodud punapeeti sai Kevo digitaalse köögikaaluga kenasti kaaluda.

Vallo, Indrek ja Oliver valisid esimeseks kaaluobjektiks Indreku toodud kabatšoki, mille kaalumisel olid poisid suure dilemma ees.
Kaal näitas suvikõrvitsat peale pannes 400, kuna õpilased on harjunud, et kaal näitab tavaliselt kilogramme, siis appi võttes loogilist mõtlemist tekkis poistel õigustatud küsimus, kuidas saab suvikõrvits kaaluda 400 kg!? Probleemi tekkimist põhjendasid argumendiga, et nemadki ei kaalu nii palju ju...!
Taali oli kaasa toonud päris suure porgandi, mida saime Emma Liise porganditega võrrelda nii kaalu, kui ka pikkuse ja paksususe poolest.


Aitäh vanematele, kes usaldasid oma köögikaalud lastele kooli kaasa.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Spordipäeva tulemused

Meie kooli kõige parem sportlane poiste arvestuses on Robi.