pühapäev, 30. oktoober 2016

Temperatuur ja termomeeter

Viimases loodusõpetuse tunnis uurisime lähemalt erinevaid termomeetreid ning seda, kuidas nendega temperatuuri mõõta. Juba hommikul viisime Oliveri toodud välistermomeetri õue lipumasti alla, et teada saada, kui palju õues on sooja või külma. 
Tutvusime lähemalt ka kraadiklaasiga, millega kõik lapsed said enda kehatemperatuuri mõõta. Rääkisime inimese normaalsest kehatemperatuurist ja sellest, missuguseid numbreid näitab kraadiklaas siis, kui inimesel on palavik. Klassis olid õpilastel kaasas nii elektrooniline kui ka tavaline kraadiklaas, mis täiesti erinevalt näitasid.

Kogu mõõtmise ajal pöörasime tähelepanu töötamisele koos oma grupiga, mõnikord oli see päris raske.

 Taali tohtis kodust kaasa tuua veetermomeetri, millega saime mõõta kraanist tuleva vee temperatuuri. Oliveri põnev termomeeter sobis samuti selleks ideaalselt.
 Klassis stendil oleva termomeetri pealt lugesime välja sisetemperatuuri.
 Meribeli elektrooniline termomeeter mõõtis temperatuuri klassis akna taga. Rääkisime ka sellest, miks see termomeeter näitas erinevalt lipumasti all olevast termomeetrist, kuigi mõlemad olid õues.
Kõik temperatuurid kandsime paberil olevatele termomeetritele ning tunni lõpus võrdlesime näitusid, mis meil kirja olid saanud.

Suur tänu vanematele, kes lubasid lastel termomeetreid kooli kaasa võtta.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Spordipäeva tulemused

Meie kooli kõige parem sportlane poiste arvestuses on Robi.