esmaspäev, 21. november 2016

Kodu on minu kindlus

Ma elan valges majas. Meie majal on pruun plekk-katus. Ma elan korteris. Meie pere on elanud siin korteris 7 aastat. Meie korteris on 2 tuba. Minu korter on väike. Siit võib leida mööblit. Meie kodus on lilla tapeet, valge tapeet, roheline sein, valge sein ja pruuni sein. Ma jagan seda oma vennaga. 
AgnesMul on suur kollane talumaja. Tal on pruun katus. Vanavanaisa kinkis selle isale. Meie oleme siin elanud 20 aastat. Meil on kaks korrust, 6 tuba, köök, saun, wc, koridor ja pööning. Veel on meil kelder, garaaž, küün, laut ja ait. Osades tubades on lilleline tapeet. Minu tuba on puidust. See nädal kolin sinna sisse! Tubadest võib leida pilte, šokolaadi, elektroonikat ja veel väga palju asju.
Robi


Mina elan valges majas.
Meie maja katus on hall.
Mina elan ridaelamus.
Meie pere on elanud siin kaks aastat.
Meil on kuus tuba.
Meie kodu pole veel päris valmis.
Meilt leiab lahedaid asju.
Tapeedid on enamuses heledat tooni.
Hetkel jagan oma tuba õega.
Emma Liise

Meie pere elab kahekorruselises ühismajas. Me elame kolmetoalises korteris.Väljast on maja beež ja katus on pruuni värvi. Oleme siin elanud 3 aastat. See on päris tore kodu, kuigi ma pean tuba vennaga jagama. Meie toas on venna poolel ruuduline tapeet ja minu poolel lilleline. Köögi lakke pani issi värvilised tuled. Teistes tubades on lillelised tapeedid. Meil on ka mõnus diivan, kus saab pikali olla ja telekat vaadata.
Meribel


Mina elan valges telliskivimajas.Sellel majal on plekk pruun katus. Selles majas on kaheksa korterit. Meie majas on ka ühes korteris raamatukogu ja postkontor. Meie korteris on kaks tuba ja köök. Suuremas toas on salatirohelised seinad, väiksemas toas on ilus lilleline tapeet. Mul ei ole oma tuba, ma jagan emmega ja issiga. Õed on teises toas.Meil on veel kass, koer, kilpkonn ja kakaduu. Meil on väike, aga armas kodu. Meie pere elab viis aastat selles korteris.
ValloMa elan Annikorus.
Minu kodus on kaks tuba.
Mina magan emme ja issiga samas toas.
Ma elan korteris.
Minu maja katus on pruuni värvi.
Minu maja värv on valge. 
Meil on üürikorter ja me oleme umbes elanud siin neli aastat.
Minu kodus tapeedid on elutoas halli värvi ja teises toas on roosat värvi.
Minu kodu lagi on valge.
Minu maja korsten on musta värvi.
Minu toast võib kõike leida.
Minu kodu on ilus.
Minu kodus on tore olla .
Mul  on kodus väga palju mänguasju ja minu riideid. 
Jessica


Mina elan maal. Mul on väike kollane maja musta katusega. Meie majal on ka rõdu. Majas on kaks tuba, köök, vannituba ja kaks suurt koridori. Mina ja mu õde jagame ühte tuba, isa ja ema teist. Meil on väga suur köök. Seal on ühes seinas ilus tapeet.

Meie maja on tegelikult palkmaja, kuigi seda väljast ei paista. Seest on mõned seinad palkseinad. Mulle see väga meeldib. Issi ehitab meile teist korrust. See on mulle ja õele. Me ootame seda väga. Sinna tuleb üks suur tuba. Seal on juba olemas neli akent, issi peab veel natuke ehitama, siis ongi valmis.

Suures toas, kus emme ja issi voodi on, on ka suurem telekas, kui meie toas. Mina vaatan telekat tavaliselt suures toas, sest seal on rohkem kanaleid. Suures toas on palkseinad, samuti on lagi laudadest. Seal on ka kamin, sinna me teeme harva tuld. Suures toas on ka klaver. See on minu suure õe oma. Meie toas on ainult üks sein palkidest. Meie toas on narivoodi, seal saab kolmekesi magada. Mina magan üleval ja õde magab all.
Issi ehitas hoovi peale emmele veel ühe väikese maja. Seal teeb emme torte ja kringleid.
Anne Sui

Meie pere elab ridaelamus 4 aastat . Meie kodu on kahekorruseline. Seal on 4 tuba, köök, kelder ja saun. Mul on oma tuba, mulle meeldib oma tuba, seal on sinine tapeet.
Kevo

Ma elan majas. Siit  võib väga targa koera leida. Minu maja tapeet on rohelist värvi. Mul on oma tuba, kus ma magan üksi. Koos minu toaga on meil 6 tuba. Kolm tuba on üleval korrusel ja kolm all .Minu maja on väljast poolt punast värvi. Me oleme siin majas elanud 8 aastat. Aga see maja on ise üle saja aasta vana. Me oleme 5. põlvkond. Meid on siin 6 koos koeraga on 7. Meil on oma põld, kus me saame juurvilju süüa, ilma, et peaks poodi minema ja raha raiskama. Igatahes mulle meeldib oma kodu.
Indrek


Mina elan rohelises kortermajas
Meie korteris on 3 tuba.
Meie oleme siin korteris elanud 3 aastat.
Mul on enda tuba ja seal on roosade lilledega tapeet
Minu kodus on emme ja issi toas sinine tapeet ja köögis on valge tapeet.
Minu kodust võib leida väikseid mänguasju.
TaaliPildid: http://www.clipartpanda.com/categories/home-clipart

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Spordipäeva tulemused

Meie kooli kõige parem sportlane poiste arvestuses on Robi.