neljapäev, 14. detsember 2017

Jõuluhõnguline perepidu

Täna toimus meil klassi perepidu. Õppisime lastega selle jaoks selgeks näidendi "Mütsikaupmees", meisterdasime ahvimaskid ja uurisime seda, kuidas peaksid ahvid üldse liikuma.
Iga pere tõi kaasa midagi ka ühisele pidulauale ning see oli kaetud väga rikkalikult. Peale väikest maiustamist ja kõhukinnitust hakkasime läbi viima jõuludega seotud toiminguid.
 Jõulude juurde käivad teatavasti kingitused ja meiegi mängisime kingipaki avamise mängu. Võtsime suure ringi ja üks osaleja sai kolm täringut, tema ülesanne oli veeretada kolme täringut, kui ühel neist tuli kuus, siis pidi ta täringud edasi andma oma kõrval olevale paarilisele ja ise võtma teiselt poolt paariliselt pakitud kingituse ning panema kätte pajalapid. Nendega tuli kingipakki avada seni kuni järgmisel mängijal tuli täringul kuus. Siis liikus pakk jälle edasi ja nii kuni kingipaki avamiseni välja. Viimase kihi paberit eemaldas Meribeli ema, kes magusa kingituse ka endale sai.

 Jõulude aja üheks koduseks ehteks on kuusk. Õpetaja Inno meisterdas meile lihtsa kuusepuu, mida me siis tööõpetuse tundides valmistatud pärgadega kaunistama asusime ehk siis tuli pärjad natuke kaugemalt puu külge visata.
Hiljem oli meil jõuluehte edasi andmise mäng, kus jõulumuusika saatel tuli jõulukuuli ringis edasi anda. Kui muusika seiskus ja sul jõulukuuli polnud, siis said laua taha maisutama minna.
Lisaks panime proovile ka teadmised jõuluviktoriinis, kus Quizizze keskkonnas said lapsed ja vanemad tahvelarvutitega oma teadmisi jõulukommete,- traditsioonide ja muus osas testida.
Lõpuks jagasime õpetaja Kristiina abil ära ka loosipakid. Õpetaja Kristiina proovis lühikese tutvuse järel teha ka ennustusi ehk ära arvata õpilaste nimed ning ühendada ka õpilane ja tema vanem. Selle toreda mängu käigus sai palju nalja.
Suur aitäh õpilastele, vanematele ja kõigile, kes peo toimumisele kuidagi kaasa aitasid!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Spordipäeva tulemused

Meie kooli kõige parem sportlane poiste arvestuses on Robi.