esmaspäev, 27. veebruar 2017

Põnev koolipäev

Täna külastas meid Tagasi kooli projekti raames Eesti Kaitseväe ohvitser Mart Mikkelsaar, kes rääkis Eesti riigikaitsest ja kõigest sellega seonduvast. Põnev oli see, et lapsed said ise küsida neid asju, mis tõeliselt huvitas.
Külastuskäik toimus kehalise kasvatuse tunni ajal, poisid olid muidugi kurvad, et ei saanud kehalisse minna, sest see on üks nende lemmiktundidest.
Aga, kus häda kõige suurem, seal lahendus kõige kiirem... 
Matemaatika tund algas täna lumesõjaga, õpetaja kirjutas lastele paberile tehted, 100 piires liitmine ja lahutamine üleminekuga. 
Jagasime klassi pooleks, pooled tehted sai üks tiim ja pooled teine, õpilaste ülesanne oli paberilehekestest teha lumepallid ning need vastasmeeskonna poolele visata teatud aja jooksul. 
Kui aeg oli läbi, korjati kõik lumepallid kokku, harjutati lahti ning istuti grupiga kokku ja kirjutati oma tehted korrektselt vihikusse ja arvutati ära. 
Sellisel viisil ülesannete lahendamine pakkus põnevust, aktiivsust, rõõmu, võimalust arvutada, korrektselt vihikusse ülesannet vormistada ja grupiga koostööd teha.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Spordipäeva tulemused

Meie kooli kõige parem sportlane poiste arvestuses on Robi.