reede, 8. september 2017

Olümpiamängude nädal

Olümpiamängud on võimalus sportlastele võtta omavahel mõõtu ja võistelda ausa mängu tingimustes. Tõelised sportlased peavad olümpiamängudele saamiseks ennast läbi aastate ja hooaja tõestama.
Koolilapsed saidki võimaluse terve nädala jooksul tutvuda olümpiamängude ajaloo ja traditsioonidega, Eesti sportlastega, kes on olümpiamängudel käinud ja seal medaleid võitnud, Eestis korraldatud olümpiamängude ühe etapiga, maskottidega ja kõige sinna juurde kuuluvaga.
Teisipäeval käis meil külas Roland Lessing, kes rääkis oma sportlase karjäärist ja ning näitas erinevaid esemeid, mis on seotud olümpiamängudega. Lapsed said talle ka küsimusi esitada ning hiljem oma JukuAkadeemiasse autogrammigi.
Konguta Kooli Ürgoru olümpiamänge toetas Eesti Olümpiaakadeemia.

Kolmapäeval matkasime ise Lembevere külaplatsile, kus meid ootasid ees toredad mängud, külakiik ja sügiseselt soe grill.
                                            Foto autor: Meeli Treier
Reedel toimusid oodatud Ürgoru olümpiamängud, kus lapsed said kostümeeritult võistelda temaatilistel aladel: ürgne kolmikhüpe, kiviheide, ürgoru takistusrada, nuiavõitlus, odavise ja vigurhüpped.


Olümpiamängud algasid rohgkäiguga kooli eest, kus meiega liitus ka Ürgoru olümpiamängude maskott tigu Liine.

Edasi süütasime olümpiatule,

heiskasime lipu,laulsime koolilaulu,

kõneles vallavanem,lugesime sportlaste ja kohtunike vannet,

 järgnes avatseremoonia, kus tublid tantsijad, lauljad ja luuletuse lugejaid esinesid.

 Peale võistlemist said lapsed süüa olümpiasuppi ja uhket olümpiatorti ning tublimad kaela medalid nagu päris olümpiamängudelgi. Kõik osalejaid said kommikarbi ja uhke olümpiadiplomi.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Spordipäeva tulemused

Meie kooli kõige parem sportlane poiste arvestuses on Robi.